function listload () { global $list123; if (!isset($list123)) { $ret = array(); $f = fopen ("list.txt", "r"); while ( !feof($f) ) { $s=fgets($f); $t = explode(" ", $s); $ret[$t[0]] = $t[1]; } fclose($f); $list123 = $ret; return $ret; } else { return $list123; } } function showlistitem ($n) { $t = listload(); print(trim($t[$n])); } ?>
Mi a Kinsey-skála?Egyik legjelentősebb felismerése a homoszexualitásra vonatkozik, nevezetesen arra, hogy a képlet korántsem olyan egyértelmű, mint azt addig hitték, azaz hogy létezik a normális, heteroszexuális világ, amelyben elvétve fölbukkannak a „szodomita perverzek”. A férfiakra vonatkozóan azt találta, hogy 37%-uk (!) legalább egyszer részt vett úgy homoszexuális kapcsolatban, hogy abban orgazmust élt át. 8%-ukra volt igaz, hogy életük során több mint három évig a homoszexuális gyakorlat jellemezte őket, és 4% volt az, aki mindig is, kizárólagosan homoszexuálisként élt. Talált további 13%-ot, akik intenzív homoszexuális érdeklődést mutattak, de ilyen jellegű kapcsolatot soha nem létesítettek.
Kinsey mindezek alapján az emberi szexualitás hétfokú skáláját állította fel, amelynek két végpontját a kizárólagos hetero-, illetve a kizárólagos homoszexuálisok alkotják. A két szélsőség közötti öt fokozatot tölti ki a biszexuálisok rétege, akik a társadalomnak több mint 50%-át képezik.
Sokan támadják a Kinsey-jelentést, mondván, hogy a felmérés nem volt reprezentatív. Ez vélhetőleg így is van, és az ismételt vizsgálatok újra meg újra más és más konkrét adatokkal látják el a számok szerelmeseit. Kinsey alapfelismerése azonban továbbra is helytálló: a „koherens heteroszexuális társadalom, elenyésző mennyiségű buzival vegyítve” elképzelést végleg múlt időbe tehetjük.
|