A menettel a családon belüli erőszak eddigi halálos áldozataira emlékezünk. Egyben emlékeztetjük a törvényalkalmazókat és a törvényhozókat arra, hogy a családon belüli erőszak áldozatainak biztonsághoz, élethez, emberi méltósághoz való jogának érvényesülését kötelesek garantálni. A
NÉMA TANÚK, a családon belüli bántalmazás során megölt nőknek és gyerekeknek emléket állító sziluettszobrok velünk jönnek a menetben, mely azért indul a Legfelsőbb Bíróság épülete elől, mert eddigi tapasztalataink szerint a bíróságok minden információtól elzárkóznak, amely gazdagíthatná tudásukat a jelenségről, és segíthetné őket abban, hogy saját lehetőségeiken belül képessé váljanak a családon belüli erőszak áldozatai számára biztosítani jogaik érvényesítését. A Parlamentnél a
Habeas Corpus Munkacsoport (HCM), a Női és Gyermekjogi Kutató- és Oktatóközpont és a
NANE Egyesület képviselőinek rövid beszédei után meghívott előadóként túlélők, és meggyilkolt nők, gyermekek hozzátartozói tesznek tanúságot sorsukról
Meghívtuk mindazokat a felelős döntéshozókat, akik hatáskörüknél fogva felelősek a családon belüli erőszak elleni hatékony állami fellépésért. A párbeszédtől eddig elzárkózott döntéshozók számára a Tanúságtétel és Megemlékezés alkalmat nyújt a nők elleni erőszak valóságának, a túlélők tapasztalatainak megismerésére.
Várjuk a családon belüli erőszak túlélőit, továbbá mindazokat, akik családon belüli erőszak következtében veszítették el hozzátartozójukat. Várjuk mindazokat, akik szakemberként vagy magánemberként egyetértenek velünk és a túlélőkkel abban, hogy az élethez, a fizikai biztonsághoz, a szabadsághoz, az emberi méltósághoz és a szexuális önrendelkezéshez való jogok a családon belül is alapvető emberi jogok. Várjuk a média képviselőit is.
A november 24-i esemény legfontosabb célja, hogy a közvéleményt és a döntéshozókat a családon belüli erőszak valóságával szembesítsük. A megemlékezés főszereplői az áldozatok és a túlélők lesznek, hiszen egyedül ők tudják hitelesen elmondani, hogy mi is történik valójában Magyarországon családon belüli erőszak esetén. Hívjuk és várjuk tehát a média képviselőit, hogy ezt a tudást segítsenek eljuttatni minél több emberhez.
Hogy ne feledjük, ne feledjék: addig kell tenni, amíg a bántalmazottak életben vannak.
Vonuljon velünk a Legfelsőbb Bíróságtól, és hallgassa meg Ön is a Parlament előtt a tanúságtételt. Tegyen Ön is tanúságot amellett, hogy a családon belüli erőszak egyszerre állami, társadalmi és egyéni felelősség!
Kérjük, hogy amennyiben szeretné, hogy családon belüli erőszak során megölt rokonáról megemlékezzünk, lépjen kapcsolatba velünk az alábbi módok bármelyikén:
postacím: 1447 Bp., Pf. 502.
telefon/fax: (06 1) 267 4900
e-mail: info@nane.hu