function listload () { global $list123; if (!isset($list123)) { $ret = array(); $f = fopen ("list.txt", "r"); while ( !feof($f) ) { $s=fgets($f); $t = explode(" ", $s); $ret[$t[0]] = $t[1]; } fclose($f); $list123 = $ret; return $ret; } else { return $list123; } } function showlistitem ($n) { $t = listload(); print(trim($t[$n])); } ?>
Technikai eszközök honlapunkon
Ami fontosabb kivétel, az a Vendégkönyv, a Képtár, a Tudáspróba és a honlapon belüli kereső. Mindegyiket egy-egy külön program működteti. A Vendégkönyvet kezelő program kódját az interneten találtuk és letöltöttük (két apró javítást magam végeztem el és továbbítottam a szerzőknek, két további ötlettel együtt, amit nem tudtam megvalósítani). A Képtár kódját szinte teljes egészében magam írtam. – A Tudáspróba kódjának megalkotásához hirdetésben kértem segítséget, és végül egy FairyTom nicknevű srác küldte el a kódot, amit most is használunk. – A honlapos keresőnk, a FreeFind egy Angliában működő program révén működik.
Van még egy Webalizer nevű program, ami statisztikát számol, hogy melyik oldalunkat hányszor töltötték le, mely honlapokról érkeztek el hozzánk, stb., és 2001. augusztusától egy évig működött honlapunkon egy Hitometer nevű program, ami hasonló, de némely téren jobb információt nyújt.
A Mégis-oldal alján látható a híres melegek neve, ahogy futnak a böngésző alján. Ez a kód a honlapunkon lévő egy-két Javascript egyike, egy másik oldalról vettem át.
A honlapunk aránylag egyszerű technikai eszközöket használ; Javascript pl. alig van rajta, amivel ezerféle látványos és praktikus műveletet lehet végezni, noha ez már eléggé elterjedt eszköz. Sajnos ehhez kevésbé értek, és a honlapszerkesztésnél előbbrevalónak éreztük a tartalom fejlesztését és az áttekinthetőséget, mint a csillogó-villogó, trükkös funkciókkal ellátott felületet.
2002 tavaszán jött létre a minden lap alján megjelenő oldalajánló funkció, ahol a felbukkanó ablak és a kitöltendő kérdőív html és Javascript együtt, maga az e-mail-küldés pedig php-vel működik.
Sebestyén Fábián
|